Selçuk GEÇER

facebook-paylas
Bu millete bu yapılan az bile...
Tarih: 21-11-2018 12:09:00 Güncelleme: 21-11-2018 12:42:00


Merhaba sevgili dostlarım,

 

 

Geçtiğimiz günlerde İYİ PARTİ tarafından meclise bir araştırma önergesi verildi ve yapılan bu öneri iktidar partisi ve ortağı tarafından reddedildi.

 

 

Açıkçası muhalefeti savunmak benim işim değil.

 

 

Eğer önerge siyasetle ilgiliyse zaten oralı bile olmam.  Ancak mesele halkın önemli bir kısmını ilgilendiriyorsa işte o zaman işin rengi değişir.

 

 

Nasıl kimse konuşmazken soğanı konuşup, Türkiye'nin ana gündem maddelerinden birisi olması için elimizden geleni yaptıysak; bu konunun da sonuna kadar üzerine gideceğiz.

 

 

Biliyorsunuz ASGARİ ÜCRET zaten bırakın yoksulluk sınırını, açlık sınırının bile çok altında.

 

 

Bu duruma rağmen, trilyonluk para babalarının vergileri silinirken asgari ücretlinin vergisi, maaşı daha eline bile geçmeden kesiliveriyor.

 

 

İYİ PARTİ de 14 Kasımda tam da bu konuyla ilgili bir önerge verdi meclise…

 

 

Önerge İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan tarafından 14 Kasım Çarşamba günü "TBMM Başkanlığı'na asgari ücretli çalışanların gelir seviyelerinin iyileştirilmesi için gereken incelemenin yapılması ve gerekli tedbirlerin alınmasını sağlamak amacıyla" başlığıyla verildi.

 

 

Asgari ücretle çalışanlardan vergi alınmamasına yönelik verilen önergede, "İş gücünün önemli bir kısmını oluşturan ancak refah seviyesi açısından beklenen noktada bulunmayan asgari ücretli çalışanların gelir seviyelerinin iyileştirilmesi için ücretleri üzerinden alınan her türlü vergiden muaf tutulmaları gerekmektedir. Bu kapsamlı çalışmanın temelini oluşturması ve asgari ücretli çalışanlarla ilgili detaylı bilgi havuzuna ulaşılması amacıyla; Anayasa'nın 98. ve TBMM İçtüzüğünün 104. ve 105 maddeleri gereğince Meclis araştırması açılmasını arz ve teklif ederiz" deniliyordu.

 

 

Peki sonuç ne oldu?

 

 

Araştırma önergesi AK Parti'nin ret, ortağı MHP'nin çekimser oyu ile bi çırpıda reddedildi.

 

 

Anlayacağınız durmadan GARİP-GURABANIN yanında olduğunu iddia eden ve bu söylemlerle, fakir kesimin çoğunluğundan oy devşirmeyi başaran bu iki partinin milletvekilleri, garibanın elinin biraz olsun rahatlamasına HAYIR dedi.

 

 

Ne diyelim?

 

 

Demek ki “deveye diken…”

 

 

Sevgili dostlarım…

  

 

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
HABER ARŞİVİ
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HAVA DURUMU
YUKARI